Bicykel nemusím ale toto bola paráda..

Ak máte záľubu v dvoch kolesách na vlastný pohon, máme pre Vás malú inšpiráciu ..... Niekto z nás len chcel ochutnať domáce kvasené pivo, a tak sme jedno ráno vyrazili z Pavčinej Lehoty smerom do Lipt. Mikuláša a ďalej, po 18-ke okolo Liptovskej Mary, smerom na Liptovský Trnovec , Liptovskú Sielnicu a potom do Kvačian. Práve v tejto dedinke je pivovar Brontvai. Pivo je zvláštne a prostredie veľmi pekné. Vrelo odporúčame!
Po tekutom občerstvení sme sa pobrali nazad a potom doprava, smerom do Hliníka. Popri ceste , ktorá vedie okolo Liptovskej Mary ,sú mnohé romantické zákutia lákajúce k zastaveniu... nechajte sa zlákať!
My sme na ďalšej križovatke odbočili vľavo ku Havránku a kostolíku ,ktorý tu ostal ako nemý svedok z čias,keď tam, kde je dnes priehrada stáli mnohé dediny... . Je tam aj malá pláž, a tak sme ju radi navštívili a trochu spláchli vrstvy soli z našich tiel.
Ďalej sme išli ku hrádzi a popri závore sme prešli na druhú stranu do Lipt. Vlašiek a Vlách. Na križovatke sme odbočili doľava a nabrali smer Lipt. Kríž. Na kopci, kde už vidno dedinu sme zabočili na poľnú cestu doprava a popri družstve sme prešli na konec Kríža a potom do Laziska. V Lazisku na konci dediny sme sa pobrali doľava a potom už len cez kopec popod horu do Pavčinej Lehoty.
Táto cyklotrasa je ozaj vydarená a ak sa podarí a počasie dovolí, radi pôjdeme opäť.

zátoka pri Liptovskej Mare
Veža zo zatopeného kostola pri Liptovskej Mare
pohľad na Západné Tatry
Pohľad na Prosečné a Mních
Chočské vrchy, v pozadí Choč
Západné Tatry, napravo v pozadí Baranec
Oddych na Liptovskej Mare - Liptovský Trnovec, prírodná pláž
už ste skúsili  Slovenské more? ak nie, tak na čase!