Čas guľášov a opekačiek ...

Druhý  májový víkend  sme  u nás   v Pavčinej Lehote   využili tak,  ako sa len dalo ... . Počasie  prialo a tak sme   najskôr  posadili    švábku (  zemiaky, ak by niekto  váhal )   a potom  poobede už  huráááááá .... hor sa na  "Snežienku" :o)))))) !  Konečne  sa nám podarilo  trošku  odtrhnúť od každodenných povinností a   varili sme   dlhoooo , predlho plánovaný  GUĽÁŠ  .  Tak  veru, takto   sme  my " v rámci osláv  ukončenia  2. sv. vojny "  oslávili  príchod   našich osloboditeľov  :o) .   Verím, že  keby oni mali vtedy takúto možnosť ,  radi by  sa pridali .... .   Veď vlastne  hlavne  vďaka  nim  sme sa my  teraz  mohli  takto  spoločne stretnúť a   stráviť  príjemné  chvíle v kruhu rodiny a priateľov . Veru.... nesmieme  zabúdať ! 

Nuž ale  späť ... . Hmmm, dobre padne  takto  sa    odreagovať,  načerpať  nové sily  a energiu...    pritom k tomu stačí tak málo !  Zavolať   zopár  priateľov,   postaviť  kotlík  na oheň , v  kľude si   sadnúť a pomaličky   prikladať polienka,  koštovať  rovno z  kotlíka  , poritom  nezabudnúť  dať si  dobrého  vínka  alebo   pivka  ....  a je to :o) .   Ak  sme  Vás  navnadili  a    chceli  by ste  si  tiež niekedy    uvariť  dobrý  kotlíkový  guľáš, len nemáte  vhodné miestečko, kde by ste   mali na to  pohodlie , neváhajte  a napíšte  nám.  Nám sa  na  Snežienke  páčilo  a preto veríme, že  sa  bude páčiť aj  Vám. A  už sme ,po  úspešnom odskúšaní ,  aj objednali   malú  kotlinu,  v ktorej sme ho my  ukuchtili.  Je to super  vecička,  guľáš  navaríte na pár polienkach  a  úplne  bez problémov.  Dá sa na  nej   aj  opekať   na ražňoch alebo aj   piecť  ryby , či iné maškrty.... .

Spolu  s  našimi priateľmi,  Rexom  a  aj malou  Paulínkou  sme sa  ani nenazdali   a  bol  neskorý večer  , keď  sme  sa pobrali  domov.  Guľáš  sa podaril, dokonca   sme ho takmer  " dorazili " na mieste  a veru pojedli  sme   popritom čo nebuď ... .  

 

 

šéfkuchári
guľáš na chate  Snežienka
hlavný kuchár
kontrola   váry
Pohoda
naša jašterička
 relax  na Snežienke
vyzerá, že chutilo ...