Čo je nové v JASNEJ ?

Zimná sezóna 2013/2014   v   lyžiarskom stredisku Jasná pod Chopkom

V tomto článku sa Vám budem snažiť preložiť do zrozumiteľnej reči to, čo ste si isto už prečítali v novinách alebo videli v televíznych správach. Keďže tu bývam, viem o aktuálnej situácii povedať aj niečo reálne, neprikrášlené marketingovým jazykom :o).

Parkovisko Ski – in a ski – out : je to normálne parkovisko, ktoré je hneď vedľa novej lanovky na Lúčkach. Pre nás to znamená, že nebudeme musieť ísť autom alebo autobusom hore na Záhradky alebo až na konečnú ku hotelu Grand . Vystúpime už na Lúčkach a pohodlne sa vyvezieme na zjazdovku Turistická hneď z parkoviska. Žiadne úmorné nosenie lyží hore schodami popri hoteli SKI už nehrozí :o))) . Tak na to sa fakt teším, vyniesť lyže po tých železných schodoch, to bola veru dobrá fuška.

Nová 6 sedačková lanovka : je to lanovka na Lúčkach. Isto ju neminiete, je dobre viditeľná z hlavnej cesty do Jasnej. Nástupná stanica je vo výške 944 m a vrcholová stanica je vo výške 1287 m n.m. Prepravná kapacita je 2460 osôb/ hodinu. Ide o klasickú bublinu , ktorá je tentokrát modrej farby. Bude ňou riešený prístup hlavne na zjazdovku Turistická, ktorá je úplne ideálna pre rodinnú lyžovačku a rekreačných lyžiarov. Tejto novinke sa veľmi tešíme asi všetci .

Nová stavba staníc lanovky Funitel a Rotundy : Lanovka ako taká bola samozrejme veľmi potrebná a hotová bola už minulú sezónu. Vyriešilo sa ňou dlhoročne nefunkčné spojenie severnej a južnej strany Chopku . Tohto roku sa dokončilo opláštenie lanovky a stavba reštaurácie. Zámer veľmi dobrý, výsledok.... nuž, záleží na človeku. Čo sa týka mňa, je mi z toho zatiaľ dosť smutno. To, čo sa podarilo a umožnilo vybudovať na Chopku už nemá nič spoločné s minulosťou. Ani so skromnosťou, ktorá na hory patrila od pradávna. Je to megalomanská stavba s veľkokapacitnou reštauráciou a apartmánovým bývaním . Na druhej strane, isto sa nájdu mnohé dobré veci, ktoré to so sebou donesie. Tak už si len počkajme a tešme sa na to :o).

Pokračovanie nabudúce...