Domáca Veľkonočná maškrta - nesmie chýbať !

Tak čo, ako ste na tom  Vy? Máte radi  veľkú  Noc?   

Nuž,  nejdem  tu teraz   spomínať  na to  ako sa  oslava  tohto sviatku   zmenila  ....   každý máme   svoje spomienky   a    názory  .  Nech je tak, či onak, niečo  pekné  si  na  tej Veľkej  noci  treba násjť. Keď už pre nič iné, tak   aby  sme   nezabudli, že ide hlavne  o  vítanie  jari,  a tú máme predsa  radi !  A  čo máme radi my  na  Veľkej noci ???  Odborníci na zdravú  výživu   by zaplakali    ale  nech.... nevedia  , čo je dobré !   My  u nás doma  si  Veľkú  noc nenecháme  nikdy ujsť  bez   skvelého  domáceho  vajcového koňaku !  Mňam , len si na neho pomyslím  a už sa mi  zbiehajú  slinky  na jazyku  .... . 

Navnadila  som aj Vás?  Hmmmmm .... ?  No  dobre,  taký super   rýchly a jednoduchý recept  Vám  teraz  prezradím , nie je to žiadne tajomstvo smiley.  

Recept na  Vajcový  koňak

Prísady : 

5 ks  vaječný  žĺtok

1 plechovka  Tatra  mlieko

1 plechovka  Salko  (  alebo  iné   zahustené  sladené  mlieko )

1 vanilkový cukor  

1 rum -  množstvo  záleží   na  Vašej  chuti , začnite  asi s    0,5 l a potom už len  koštovaním   dokončite pridávanie 

Postup prípravy :

Žĺtky  vyšľaháme   s  vanilkovým cukrom  , pridáme  oba mlieka  a rum.   Potom  to  celé  prelejeme  cez  sito  do  fliaš.  Čím dlhšie odleží, tým je lepší.... u nás  nemá šancu  laugh . 

TO  JE  VŠETKO !!!

Super  rýchle,  super  ľahké   a  super  dobré !  Čo  viac  nám  treba ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľká  noc
mláďatká ...
jar ,  Pavčina Lehota