Fašiangy - čas na zábavu podľa Slovenských tradícií

Už  tradične  sa  mesiac Február tu u nás  na Slovensku   spája  okrem  dobrej zimnej  lyžovačky aj s povestnou  ľudovou veselicou  zvanou  FAŠIANGY.  Je  to obdobie  od Troch kráľov do Popolcovej stredy .  Fašiangy sú vlastne prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Prejdú  fašiangy a my sa už pomaličky  môžeme  tešiť  na teplo  a prvé  jarné  kvietky. Počas Fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa svadby a zabíjačky. Hlavne posledné tri dni sú vyplnené zábavami, nadmerným pitím alkoholu a jedením. Posledný štvrtok pred koncom fašiangov sa v minulosti nazýval aj tučný štvrtok. Tento deň bol príznačný tým, že sa ženy začali správať neobvykle – boli agresívne voči mužom, popíjali v krčmách, tancovali a spievali na uliciach. Jedným slovom – svet je počas fašiangov „hore  nohami " .

No a inak tomu nie je ani v našej  dedine  v Pavčinej Lehote.  Tradíciu  Fašiangového sprievodu sa snažíme   dodržiavať  a poriadne si  Fašiangy  užívame. 

Tohto roku   sa u nás   FAŠIANGY konajú dňa 8.marca 2014. Ak ste ešte  takúto  zábavu nezažili  , a radi by ste,  ste  srdečne vítaní  !!!

 Príďte  sa pozrieť  a budeme radi ak  sa prezlečiete aj  do  nejakej    masky  a spolu s nami to poriadne roztočíte.... 

Fašiangy, Turice, Veľká Noc ide, 

kto nemá  kožúška  zima mu bude.

Ja nemám , ja nemám, 

len sa tak trasiem,

dajte  mi slaninky , nech  sa napasiem.

Fašiangy , apartmany Zuzana fašiangová  zábava Fašiangy, Pavčina Lehota  Fašiangový sprievod , Pavčina Lehota- Apartmány Zuzana

Fašiangy , apartmany Zuzana
fašiangová  zábava
Fašiangy, Pavčina Lehota
Fašiangový sprievod , Pavčina Lehota- Apartmány Zuzana