Kežmarok

Milí   čitatelia,  dnes   Vám   priblížime   krásu   podtatranského  mestečka  Kežmarok.  Od nás  do Kežmarku  vedie  diaľnica  , takže  sa tam  pohodlne dostanete    do  1 hodiny. Diaľnica prechádza  unikátnym   územím popred  Západné a Vysoké Tatry.  Za  pekného počasia  sa Vám už aj  cesta  do Kežmarku bude páčiť  :).   Za hranicami   takéto   cesty  označujú   výstižné  upozornenia  " scenic  route "  lebo   výhľady   z nich  sú  naozaj   prekrásne.

Kežmarok je jednou z významných mestských pamiatkových rezervácií Slovenska a môže sa pochváliť množstvom historických pamiatok (zámok, kostoly, staré meštianske domy a pod.) , z ktorých najvýznamnejšie sú dve národné kultúrne pamiatky - Drevený evanjelický artikulárny kostol z roku 1717 a Evanjelické lýceum z roku 1775. Rímskokatolíckemu kostolu sv.Kríža z roku 1498 bol pápežom v roku 1998 udelený titul Basilica minor. 
    Na tradícii ľudových remesiel je založená významná akcia mesta - Európske ľudové remeslo (EĽRO), ktoré sa už od roku 1991 uskutočňuje stále cez druhý júlový víkend. Ak budete mať cestu, isto sa zastavte,  jarmok je  naozaj venovaný   iba  remeslám a  žiadne   "čínske  taľafatky "  tam  nebudú  kaziť   tradičnú  jarmočnú atmosféru. My sme  si na výlet do Kežmarku  vybrali jedno   jarné nedeľné   popoludnie   a  boli sme naozaj  nadmieru  spokojní   s našim  výberom :) !

 

 

Drevený artikulárny kostol  Kežmarok
Evanjelický kostol Kežmarok
Kežmarok
Kežmarok
Kežmarok
Basilica Minor  Kežmarok
Kežmarok
Historické pamiatky Kežmarok
Kežmarok
promenáda v Kežmarku
Zámok  v Kežmarku
Zámok Kežmarok
Lomické  sedlo a  štít z Kežmarku
Kežmarok
Meštianske domy  Kežmarok
Korzo v Kežmarku