Nízke Tatry - Dolinou Tri vody na Poľanu a cez Dereše na Chopok

Dnes  sa opäť vydáme  na  turistiku do Nízkych Tatier.  Túra sa začína  v Jasnej , pri hoteli Grand, kde zaparkujete auto alebo sa sem dostanete  autobusom od nás , z Pavčinej Lehoty alebo  z Liptovského Mikuláša.  Po asfaltke prejdeme cez Demänovskú  Dolinu smerom ku Mikulášskej Chate , potom prejdeme popri hoteli J.Švermu.  Tam už   nastúpime na žlto značený chodník, ktorý nás bude viesť  dolinou Troch  vôd až ku križovatke, kde  sa dáme do prava a pokračujeme  smerom  ku  záveru doliny až kým sa  dostaneme do sedla Poľany. V závere doliny  , keď sa otočíme smerom , odkiaľ sme prišli, sa nám otvorí  nádherný výhľad na  Demänovskú dolinu  s Krakovou  Hoľou, Demänovskou  a i  Iľanovskou Poludnicou na strane  pravej  a so  Sinou  a Borami na  ľavej strane doliny. Trasa  do  sedla trvá  približne  2 hodinky a je  mierne náročná.  Ak sa vydáme  zo sedla  na pravo, za 10 minút  prídeme na vrchol Poľany.  My sem sa sem len   pozreli ,  vrátili  sme sa späť a pokračovali sme smerom  cez Dereše až  na Chopok. Táto časť túry je  typickou hrebeňovkou s prekrásnymi panoramatickými  pohľadmi   na vrcholy  celých Nízkych  Tatier .  Na južnej strane  vidieť  napríklad Kotliská,  Chabenec , keď sa zahľadíte  pred seba  uvidíte  Chopok  ale i Ďumbier , no a ak sa  otočíte smerom na  sever,  dovidíte až do  Západných a Vysokých Tatier. Trasa na Chopok trvá taktiež necelé  2 hodinky a je   nenáročná, zvládne ju naozaj každý .  Ak  po tejto prechádzke vyhladnete, isto  navštívte  Kamennú Chatu na Chopku.  Z Chopku  môžete  zostúpiť  dolu do Jasnej  na pešo alebo sa  zviesť  lanovkou a vrátiť sa ku  parkovisku alebo na  autobusovú zastávku  pri hoteli Grand, odkiaľ sme vyšli. 

Ak teda máte  chuť  pokochať sa krásnymi  výhľadmi ale  nekráčať za nimi moc dlho,  popritom sa  "napásť "  na čučoriedkach,   vyskúšajte  túto túru. My sme ju absolvovali  v sobotu  , dňa 31. augusta 2013. Pár  fotografií pre inšpiráciu už tradične prikladám :o))) . 

 

horec Tri vody pohľad do doliny Troch vôd na serpentíne... dolina Tri vody pod sedlom Poľany sedlo Poľany Nízke Tatry  - výhľad zo sedla Poľany hrebeňom Nízkych Tatier zo sedla Poľany  na Dereše z Derešov na Chopok pohľad na Ďumbier z Derešov dolinou tri vody 

horec
Tri vody
dolinou tri vody
sedlo poľany
pohľad do doliny Troch vôd
na serpentíne...
dolina Tri vody
sedlo Poľany
Nízke Tatry  - výhľad zo sedla Poľany
hrebeňom Nízkych Tatier
zo sedla Poľany  na Dereše
na hrebeni  Nízkych Tatier
z Derešov na Chopok
pohľad na Ďumbier z Derešov
pod sedlom Poľany