Petra Vlhová získala zlato v slalome - gratulujeme!

Naša domáca  pretekárka  , Petra  Vlhová  nám dnes urobila obrovskú radosť.  Na vrcholnom  medzinárodnom  podujatí  , Majstrovstvách sveta  juniorov v alpskom lyžovaní v Jasnej,  získala  najcennejší  zlatý  kov  a to  v točivej disciplíne, v slalome  žien. Petra Vlhová sa  tak v 19-tich rokoch  stala juniorskou majsterkou sveta v slalome v roku 2014 !   Táto medaila  nás teší  o to viac,  že  ju dosiahla doma v domácom prostredí  v našej  Jasnej.

 

Peťa bola po prvom kole tretia s odstupom 79 stotín na Švédku Magdalenu Fjällströmovú, ktorá súťaž napokon nedokončila.V   druhom kole mala Peťa  o 25 stotín lepší čas ako  ďalšia švédka Saefvenbergerová a to ju vynieslo na najvyšší stupienok. Napodobnila tak Veroniku Velez-Zuzulovú, ktorá je juniorskou majsterkou sveta v slalome z roku 2002. Veronika Velez -Zuzulová  patrila  tiež aj medzi  prvých  gratulantov,  ktorí po tomto  skvelom výkone  Petru  obliehali  zo všetkých strán.  Sme veľmi radi,  že aj napriek   zlej   situácii, ktorá  vládne  v podpore  športu  zo strany  vlády  Slovenskej republiky ,  nám  tu  vyrastajú  takéto   talenty.  Vďaka nim  ešte máme  chuť držať  palce  slovenskému  športu.  

Petra,  držíme Ti palce   a veríme, že    nám urobíš   ešte veľa radosti na  takýchto významných medzinárodných  podujatiach.  

Ďakujeme  a gratulujeme, Peťka !